השמת עובדים זרים בסיעוד

תהליך של איתור עובד זר בסיעוד אשר יתאים לצרכי המטופל הינו תהליך מורכב הדורש מיומנות ומקצועיות. תאגיד א.ש. וואן אשר הינו מהוותיקים והגדולים לעסוק בתחום איתור והשמת מטפלים זרים , רכש עם השנים ידע וניסיון עשיר בראיון והתאמה של עובדים זרים לדרישות וצרכי המטופל. הצלחה של השמה נעוצה ביכולת לתאום ציפיות בין שני הצדדים.

להלן מספר נקודות להשמה מוצלחת:

1. תקשורת – שפה הינה מרכיב מרכזי וחשוב בתקשורת באם המטופל/ת דובר/ת שפה נוספת מלבד עברית, ניתן לנסות ולאתר עובד זר בסיעוד הדובר את אותה השפה. לדוברי אנגלית למשל, יהיה קל יותר לתקשר עם עובדים דוברי השפה . חשוב לדעת כי עובדים זרים המובאים מחו"ל עוברים טרם הגיעם לארץ קורס שכולל ידע בסיסי של השפה העברית. כמו כן בהזמנה מחו"ל יש לתאגיד אפשרות לאתר עובדים דוברי שפות שונות בהתאם לשפה הנדרשת עי המטופל .

2.תנאי העסקה – חשוב לזכור כי העובדים, כמו כולנו, זקוקים לתנאי מחייה הולמים הכוללים:

  • פינה משלהם, לפרטיות ולמנוחה. לא בכל הדירות קיימים תנאים אולטימטיביים הכוללים חדר נפרד למטפל ועל כן מומלץ לערוך שינויים בדירה כמו יצירת מחיצה או סגירת מרפסת בכדי לייצר מקסימום נוחות לעובד הזר.
  • אינטרנט / WIFI – כיום עובדים זרים מתקשרים בקלות עם משפחותיהם בדרך זו
  • מוצרי בסיס כגון אוכל ,פארם וטואלטיקה, וכיוצ"ב.

3. נתוני העובד – גיל, רמת השכלה, סטאטוס ומין העובד נלקחים בחשבון בבואנו להמליץ על מטפל בהתאם לצרכי המטופל – לדוגמא מטופל שזקוק לטיפול שמצריך כוח פיזי נמליץ על מטפל גבר , לא נמליץ על מטפלת צעירה מידי לקשיש מבוגר מאד.

4. מטפלים זרים פנויים – מהארץ ומחו"ל:
השמת עובד זר מהארץ יכולה להיות מוצלחת מאוד ולהלן היתרונות:

  • המלצות – לרוב עובדים זרים פנויים יחזיקו בהמלצות מקרב המשפחות הקודמות שהעסיקו אותם. ניתן לרוב ליצור קשר עם המשפחות ולקבל גם המלצה בע"פ.
  • שפה – מטפלים זרים עם וותק בארץ ידעו לרוב לדבר ולהבין עברית. אין זה כלל כמובן אך גם הם בעלי מוטיבציה ללמוד את השפה העברית לרבות מילות מפתח העוזרות לתקשורת בסיסית מול הקשיש.
  • ניסיון – עובדים זרים פנויים מהסיבה כי עזבו בנסיבות כאלו או אחרות מטופל/ת קודם/ת. משמע הדבר כי צברו ניסיון בתחום הסיעוד החל מהטיפול הביתי בקשיש ועד להתמצאות בקופות חולים, בתי מרקחת וכיוצ"ב. לעיתים, בעיקר באם אין קרוב משפחה היכול ללמד את העובד/ת הזר/ה דברים אלו, ידע וניסיון זה מהווה יתרון משמעותי.

השמת עובד זר מחו"ל טומנת בחובה יתרונות אחרים:

  • בהזמנת עובד/ת זר/ה ניתן ליצור התאמה מקסימאלית לצרכי ודרישות המטופל/ת. לרוב ניתן לאתר מטפלים סיעודיים עם ניסיון או הכשרה מקצועית במדינתם.
  • דרישותיהם הכספיות של העובדים הזרים המוזמנים מחו"ל נמוכות יותר ממחפשי העבודה המצויים בארץ. הם מוזמנים לפי שכר המינימום המאושר עפ"י חוק ויעבדו לפי צרכי ודרישות המטופל/ת. במקרים בהם קיים קושי כלכלי או תנאי מחייה דלים, הזמנת עובדים זרים מחו"ל תהיה הדרך להשמה מוצלחת.

תאגיד א.ש וואן, מהגדולים והמובילים בארץ, הן בהשמות של עובדים זרים פנויים מהמאגר בישראל והן במטפלים סיעודיים ממגוון מדינות בחו"ל.

נשמח לעמוד לשירותכם ולייעץ לכל מקרה לגופו על השמת עובד/ת זר/ה.

נלווה אתכם יד ביד עד להשגת כל האישורים: