סיוע לניצולי שואה

למידע נוסף באתר “כל זכות” לחץ כאן

למידע נוסף באתר “עמותת המשפט בשירות הזקנה” לחץ כאן

קשישים רבים בישראל הם ניצולי שואה. כאשר הם מגיעים לגיל פנסיה, הם זכאים לקבל קצבה מטעם הביטוח הלאומי, בהתאם לחוק הסיעוד. לכן, לפני שאתם משלמים הון תועפות על מטפלים זרים או על פתרונות סיעודיים אחרים להוריכם, חברת א.ש. סיעוד ורווחה תשמח לעזור לכם לבדוק את עלות הקצבה, שירותי הסיעוד וההטבות המגיעים לכם.

ישנם כמה פרמטרים שונים שצריך לעמוד בהם כדי לקבל את הקצבה הזו, כגון:

  • הקשיש הגיע לגיל פנסיה.
  • הקשיש הינו תושב ישראל.
  • הקשיש אינו מקבל קצבת נכות כלשהי, או שהוא מוכן לוותר עליה לטובת קצבת חוק הסיעוד.
  • הקשיש מתגורר בביתו או בדיור מוגן.
  • הקשיש זקוק לעזרה צמודה בפעולות אלמנטאריות ברוב שעות היום, אם לא בכולן.
  • הכנסותיו של הקשיש בכל חודש קטנות מ- 8,000 ₪ ליחיד או מ- 12,000 לזוג.

במידה ואכן האדם עומד בפרמטרים האלה, יישלח אליו מטעם הביטוח הלאומי איש מקצוע (רופא, או בדר”כ אחות) על מנת לבחון מקרוב את יכולותיו הפיזיות והמנטליות. בחינה זו תקבע עד כמה אותו אדם זקוק לעזרה ואיזו קצבת סיעוד מגיעה לו.

סיוע על ידי הקרן לרווחת נפגעי השואה בישראל
ארגון זה מסייע לניצולי השואה לקבל שעות סיעוד חד-פעמיות עד לאישור או לאי-אישורו של הביטוח הלאומי. כל מי שנרדף על ידי הנאצים, בין אם הוא חי בגטאות ובין אם לאו, בכל מקום שהוא בעולם, זכאי לעזרתה של הקרן, במידה והכנסותיו לא עולות על 7,000 ₪ ליחיד.

זקוקים למידע נוסף בנוגע לזכויותיהם של ניצולי שואה? אנחנו כאן!
קיימת עוד אינפורמציה רבה בנוגע לזכויותיהם של ניצולי שואה. כדי להבין אותה לעומקה ולנצלה באופן הטוב ביותר, אנו מזמינים אתכם לפנות לאחד מ- 25 הסניפים שלנו הפזורים בכל רחבי הארץ. אנו מעמידים לשירותכם צוות מקצועי, אמין ואנושי, אשר ישמח לשרת אתכם מכל הלב ולהעניק לכם ייעוץ אישי ומעמיק.

פנו אלינו עוד היום ונעזור להוריכם לקבל את מה שמגיע להם!