פעילות סמך ורווחה

סיוע וליווי למשפחות ויחידים הזקוקים לתמיכה בשגרת חייהם היומיומית

א.ש. סיעוד ורווחה מעניקה שירותי סמך מקצועי למשפחות ויחידים הזקוקים לסיוע ותמיכה בתחומים השונים ומסיעיים להם בניהול חיי היום יום בביתם. 

שירות הסמך המקצועי ניתן לאכלוסיות המתאימות והמוכרות באמצעות מחלקות הרווחה ברשויות המקומיות, הפועלים תחת משרד הרווחה.

החברה מוסמכת ע״י משרד הרווחה להעניק את מגוון השירותים המקצועיים ופועלת בשיתוף פעולה מלא עם העובדים הסוציאליים המלווים את המשפחות והיחידים. 

השירות בבית המשפחה הניתן על ידי עובד הסמך מקצועי מטעם א.ש. סיעוד ורווחה, הוא השלמה והרחבה של תכנית הטיפול וההתערבות של העובד הסוציאלי, של המחלקה לשירותים חברתיים, הנמצא בקשר עם המשפחה או עם היחיד.

 

מהו שירות סמך מקצועי?  

שירות ליווי ותמיכה המופעל ע״י משרד הרווחה ומיועד לסייע למשפחות או ליחידים הנמצאים במצוקה קשה, באופן זמני או קבוע, בהיבט אישי, משפחתי, כלכלי וחברתי. 

 

סייעת שילוב לילדים בעלי צרכים מיוחדים במעונות יום או בביתם

שירות הניתן לילדים עם בעיות רפואיות/התפתחותיות שונות שאינם הולכים למעון שיקומי אלא למעון רגיל.

תפקיד הסייעת הוא להשגיח, לטפל ולתווך את הסביבה לילד/ה תוך ראיית טובתו וקידומו האישי והחברתי.

הסייעת עובדת בשיתוף פעולה עם צוות הגן ונמצאת בקשר רציף עם משפחתו של הילד ועם איש/ת המקצוע שמטפלים בילד/ה.

הסייעת מקבלת ליווי והדרכה שוטפת של עובדת סוציאלית.

 

סומכ/ת למשפחה
מדריכה את בני המשפחה המתקשים בתפקוד יומיומי להתארגנות טובה יותר במשק הבית ולשיפור תפקודם בתחומים הבאים: חיזוק והקניית מיומנות הורית לאם ו/או לאם, עידוד הידברות בין בני המשפחה, הדרכה בבניית דרכי תקשורת אפקטיבית, הכוונה בחינוך ובטיפול בילדים, עידוד קשר עם בית הספר, עידוד ההורים בהכנת שיעורי בית, הדרכה בשימוש בתקציב המשפחה, ארגון הקניות, תזונה נכונה, ניקיון וסדר בבית, שמירה על ביגוד וריהוט, ניצול שעות הפנאי, שיפור ההופעה והאסתטיות של בני המשפחה, טיפוח הבית ושימוש נכון במשאבים קהילתיים, והכל תוך התייחסות אל המשפחה כיחידה.

 

חונכות לילדים/ות

שירות הניתן לילדים/ות עם אוטיזם ובעיות התפתחותיות שונות.

מדובר במספר שעות בכל שבוע בהם החונך/ת מקיימים עם הילדים/ות פעילות חווייתית המשלבות זמן איכות, קידום ופנאי במגוון תחומים.

החונכים/ות המועסקים במתן השירות הנם/ן מגיל 16 ומעלה.

 

מטפל/ת בית
מסייעת למשפחה בבית לשם חיזוק ושימור התפקוד בשעת משבר משפחתי בשל היעדרות אחד ההורים או חוסר תפקוד של אחד ההורים עקב מחלה, שמירת הריון, אשפוז בבית-החולים, או בשל חוסר תפקוד זמני של האם/האב או בשל פטירת האם/האב עד להתארגנות מחדש, באחד או יותר מהתחומים הבאים: סדר וארגון הבית, ניקיון, הכנת ארוחות, קניות שוטפות, הלבשה, האכלה ורחיצה של ילדים צעירים, הבאתם והחזרתם ממסגרות חינוך, קבלת ילדים בוגרים ממסגרות חינוכיות, הכוונה בשעות הפנאי, ליווי לצורך קבלת טיפול רפואי ודאגה ללקיחת תרופות של בני  המשפחה.

 

טיפול אישי
מסייע לאדם, חולה, מוגבל או אדם הסובל מוגבלות שכלית התפתחותית, בביתו ובקהילה, באחד או יותר מהתחומים הבאים: לבוש, אכילה, טיפול בהפרשות, רחצה, ניידות בתוך הבית, התארגנות לשינה, בישול ארוחות סדירות ומזינות, סיוע באחסון מזון, ביצוע קניות שוטפות, ליווי למרפאה או לבתי חולים לצורך קבלת טיפול רפואי, סיוע בלקיחת תרופות ואחסונן, עזרה בקבלת שירותים ממוסדות בקהילה, עידוד להשתתפות במסגרות שונות (מועדונים, חוגים וכיו”ב), עידוד להרחבת ולהעמקת הקשרים החברתיים בקהילה ועם המשפחה הקרובה והמורחבת ופעילות להוצאת לקוח ערירי מבדידותו.

 

עזרה בניהול משק הבית
מסייע ליחיד ו/או למשפחה בבית, באחד או יותר מהתחומים הבאים: סידור הבית, טאטוא, שטיפת רצפות, ניגוב אבק, ניקיון ושמירה על היגיינה של חדרי השירותים, שמירה ואחזקה סבירה של ניקיון המטבח (לרבות בישול ארוחות קלות), כביסה וגיהוץ בגדים.

 

 

מועמדים לתפקידי סמך
השירות לזכאים ניתן באמצעות עובדים סמך מקצועיים המוכשרים ומועסקים על ידי א.ש. סיעוד ורווחה. 

היכולת להציע מגוון רחב של תפקידים היא חלק מהמחויבות שלנו להתאים את המועמד הנכון למשרה המתאימה. אנו מציעים תפקידים בתחומים שונים כמו ליווי משפחות, סיוע לפעוטות וילדים, חניכת נוער, וסיוע למבוגרים. 

אנו מבינים את המורכבות והאתגרים הכרוכים בכל תפקיד ומציעים הדרכה מקצועית מתאימה לכל תפקיד, כדי להבטיח שהמועמדים שלנו מקבלים את הידע והכישורים הדרושים.

 

בא.ש. סיעוד ורווחה, אנו מקדמים גמישות בהיקפי המשרה, מציעים אפשרויות לעבודה בהיקף מלא או חלקי וגמיש, בהתאם לצרכים ולנוחות של המועמדים. 

אנו מזמינים אתכם לפגוש את הצוות המקצועי שלנו ולהתחיל את התהליך למציאת התפקיד המושלם עבורכם בא.ש. סיעוד ורווחה.