יתרונות העסקת עובד זר בסיעוד

הפתרונות הקיימים היום עבור אדם /נכה שהופך להיות תלוי במידה רבה בעזרת הזולת וזקוק לסיוע במרבית פעילויות היום יום (ADL), הינם מטפלים ישראלים במסגרת ביטוח לאומי-חוק הסיעוד, מרכז יום לקשיש, אשפוז במוסד סיעודי / מחלקה סיעודית ומטפל זר המתגורר בבית המטופל
איכות החיים בזקנה נמדדת לא רק במתן מענה לצרכי היומיום של המטופל, היא טומנת בחובה גם הנאה ויצירה, שימור הרוח על ידי שיח וגירוי אינטלקטואלי, חברה וכיו”ב.

בשנים האחרונות העסקת עובדים זרים בסיעוד הפכה להיות נורמה נפוצה ומקובלת. מחקרים רבים תומכים ומעידים על כך כי זהו הפתרון המומלץ והמועדף על מרבית הקשישים ובני משפחתם .

אז מהם היתרונות בהעסקת עובד זר בסיעוד ?

  • העסקת מטפל סיעודי זר משאירה את המטופל בביתו, בסביבה המוכרת בה הוא רגיל, כך נשמר החופש האישי של הקשיש ותחושת ההגבלה והפגיעה בעצמאותו קטנה. מעבר של קשישים למסגרת מוסדית מהווה, לא אחת, טראומה כאשר הערכתם העצמית נפגמת ותחושת השליטה בחייהם מתערערת.
    על ידי העסקת עובדים זרים בסיעוד לקשישים נשמרת שגרת החיים אליה רגיל המטופל והעובד מתאים עצמו לאורח החיים של הקשיש
  • מבחינה כלכלית מדובר עדיין בפתרון שהוא יחסית זול יותר לעומת חלופות של מסגרות מוסדיות כאלו ואחרות. מטפלים סיעודיים זרים הינם אלטרנטיבה להשגחה, טיפול סיעודי וביטחון של 24 שעות ביממה בעלות סבירה בהשוואה לפתרונות סיעוד אחרות.
  • מטופלים הזכאיים לחוק סיעוד מטעם ביטוח לאומי , ניצולי שואה, בעלי ביטוחים פרטיים מקבלים סיוע משמעותי למימון העסקת עובדים זרים בסיעוד.

תהליך קבלת המטפל/ת הזר/ה הינו פשוט ומהיר ומאפשר קבלת מענה במצבים, שבהם יש צורך בפתרון מידי ואין בנמצא עובדים ישראלים. בני משפחה ומטופלים רבים מדווחים על תחושת הקלה וביטחון עקב העובדה, כי יש מי שיטפל וידאג על הצד הטוב ביותר ביקיריהם.
תאגיד א.ש. וואן הינו תאגיד בפריסה ארצית מהגדולים והוותיקים בארץ. אנו מלווים באופן אישי כל לקוח לכל אורך התהליך הן עי עובדת סוציאלית שמגיעה לביקורי בית והן עי רכזות בעלות ידע רב וניסיון.

נלווה אתכם יד ביד עד להשגת כל האישורים:

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.