עדכון קורונה מאת חברת הסיעוד א.ש

לקוחות יקרים

לאור התפרצות מגפת הקורונה בעולם וההגבלות על תושבי מדינת ישראל המתפרסמות על ידי משרד הבריאות, ראינו לנכון לרכז מידע חשוב למעסיקי עובדים זרים בסיעוד.

ההנחיות מתפרסמות ומשתנות מידי יום ואנו פועלים בהתאם על מנת להמשיך ולהעניק שירותי סיעוד לאוכלוסיית הקשישים בישראל.

אנו ממליצים לעקוב ולהתעדכן בדף הפייסבוק של א.ש וואן

חשוב שתדעו:

מרכזי א.ש וואן ממשיכים לתת שירות לרבות השמות של עובדים זרים. מאחר ואחת המגבלות בזמן זה הינה סגירת שמי המדינה ומניעת כניסת עובדים זרים, השמת העובדים מתבצעת מאלו הנמצאים בארץ וסיימו את העסקתם הקודמת.

לאור הפסקה בהזמנת עובדים מחו"ל, משרד הפנים פרסם מס הקלות :
* הארכת היתרים עד ל-30/6/2020 באופן אוטומטי
* הארכת אשרות עבודה (ויזות) באופן אוטומטי לעובדים שתוקף ויזה שלהם הסתיים החל מה 18/3 עד ל- 30/6/2020
* הרחבת האפשרות להעסקת מטפלים שבימים כתיקונם מסורבת קליטתם עקב שהות ארוכה בישראל.

חל איסור על כל תושבי מדינת ישראל לצאת מבתיהם פרט ליציאות חיוניות שהוגדרו בכלי התקשורת. הנחייה זו תקפה בהחלט גם לעובדים הזרים. מעסיקים שהורגלו כי עובדיהם יוצאים ליום מנוחה בשבוע נאלצים לאור ההנחיות להשאיר את העובדים בבתיהם.
מאחר ועלו שאלות רבות בנוגע לתשלום ביום המנוחה נדגיש כי באם העובד/ת אינו/ה עובד/ת ביום זה, הם אינם זכאים לתשלום עבור יום זה. באם העובד/ת נשאר/ת ומועסק/ת ביום זה, על המעסיק לשלם 362 ₪ עבור יום עבודה שביעי. (150%)

ביקורי בית - מאחר וסכנת ההדבקה הינה ממשית, רשות האוכלוסין וההגירה הנחו את כלל התאגידים שלא לבצע ביקורי בית באופן פרונטאלי אלא טלפוני. בתאגיד א.ש וואן אנו משתדלים לערוך "ביקורים" אלו בשיחות וידאו כדי לשמור על קשר חם עם המטופלים והעובדים.